کرج| 40 گروه جهادی بسیج سازندگی البرز در ایام عید اعزام می‌شوند

سرهنگ علی ترکاشوند در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرج، با بیان اینکه در استان البرز تا پایان سال جاری نزدیک به یک میلیارد تومان جذب تسهیلات می‌شود، ادامه داد: این تسهیلات در چارچوب تعاونی‌ها است و در سال آینده تمرکز بیشتری بر تشکیل شرکت‌های تعاونی می‌شود.

رئیس بسیج سازندگی استان البرز با اشاره به اینکه هدف از ایجاد شرکت‌های تعاونی کاهش بروکراسی‌ها و ارائه تسهیلات است، بیان کرد: تسهیلاتی که بسیج سازندگی معرفی می‌کند با سود 6 درصد است و دریافت‌کنندگان می‌توانند از مشاوره‌های رایگان استفاده کنند.

ترکاشوند با بیان اینکه در حال حاضر 40 گروه جهادی به استعداد یک هزار و 500 نفر برای ایام عید نوروز آماده است، اضافه کرد: 50 درصد این گروه‌ها در داخل استان البرز و 50 درصد در خارج از استان به ویژه مناطق زلزله کرمانشاه اعزام می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه ارائه خدمات بهداشتی- درمانی و سلامتی رایگان توسط جهادگران و رسیدگی به مناطق کمتر برخوردار یا مناطق آلوده کرج از نظر اجتماعی و مواد مخدر جزو برنامه‌های بسیج سازندگی استان است، عنوان کرد: بسیج سازندگی برای مناطق آلوده در کرج اجرای 15 پروژه عمرانی از قبیل سالن ورزشی و کارگاه‌های مهارت آموزی تا پایان سال جاری در برنامه خود دارد.

ترکاشوند با بیان اینکه تاکنون بسیج سازندگی در جهت محرومیت‌زدایی در سطح استان البرز، نزدیک به 60 پروژه را انجام داده است، افزود: در بحث سوادآموزی بسیج سازندگی همچنان موفق‌ترین دستگاه در بین 25 دستگاه در استان البرز است.

رئیس بسیج سازندگی استان البرز با اشاره به استقرار بسیج سازندگی استان البرز در منطقه زلزله زده کرمانشاه، اظهار داشت: بسیج سازندگی استان البرز ساخت 28 واحد مسکونی برای خانواده‌های کم برخوردار تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی در منطقه سرپل ذهاب را به عهده دارد.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر 4 گروه جهادی استان البرز به استعداد 100 نفر نیرو در مناطق زلزله زده کرمانشاه حضور دارند، خاطرنشان کرد: مناطق زلزله زده از حالت اضطرار خارج شده‌اند و تمرکز بسیج سازندگی استان البرز بر کمک به محرومینی است که از نظر مالی و جانی توانایی ساخت منازل خود را ندارند.

ترکاشوند با بیان اینکه کانکس در 8 روستای سپرده شده به سپاه استان البرز به خانواری که نیاز به آن داشتند، تعلق گرفته است، اضافه کرد: مواد خوراکی و غذای گرم، تیم‌های بهداشتی و درمانی و پوشاک بهداشتی تامین است که با ارائه تسهیلات دولتی ساخت منازل آن‌ها هم انجام می‌شود.

Post Author:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *