خطر ابتلا به بیماری های عفونی و سرماخوردگی در مناطق زلزله‌زده

به گزارش س سی فان – مجله تفریحی و خبری و فرهنگی به نقل از    گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه   مازیار طهماسبی سرپرست شبکه بهداشت شهرستان سرپل‌ذهاب  با بیان اینکه با توجه به اینکه خطر ابتلا به بیماریهای عفونی و سرماخوردگی در مناطق زلزله‌زده به‎علت زندگی در داخل چادر و کانکس برای افراد سالخورده و کودکان بیشتر است، اظهار داشت: با این وجد در بخش بهداشت و درمان هیچگونه کم‎خدمتی صورت نگرفته است.

سرپرست شبکه بهداشت شهرستان سرپل‌ذهاب با اشاره به اینکه سرما و شرایط جوی نیز خطر ابتلا به بیماریهای فصلی را افزایش می‎دهد، گفت: با این وجود اگر حوادث تلخی که برای برخی از کودکان و افرادی که در مناطق زلزله‌زده ساکن بودند را به نحوه خدمت‎رسانی در بخشهای بهداشتی و درمانی ربط بدهیم درست نیست و از ابتدای زلزله تاکنون هیچگونه کم‎خدمتی در این مناطق انجام نشده است.

وی تعداد و وضعیت نصب برخی از سرویس‎های بهداشتی در مناطق زلزله‌زده را مناسب ندانست و افزود: در جلسات مختلفی در رابطه با تعداد سرویسهای بهداشتی به مسئولان تذکر داده شده که باید اقدامات اساسی در این زمینه انجام شود.

سرپرست شبکه بهداشت شهرستان سرپل‌ذهاب با بیان اینکه سرویسهای بهداشتی مناطق زلزله‌زده هم از نظر تعداد و هم از نظر نصب وضعیت نامناسبی دارند، گفت: چاهک‌های فاضلابی که برای دفع فاضلاب در این مناطق کنده شده نامناسب بوده و با توجه به اینکه به فصل گرما نزدیک می‎شویم این مسئله مشکلات بهداشتی به وجود می‌‏آورد.

وی با بیان اینکه در رابطه با بیماریهای پوستی و سرویسهای بهداشتی هشدارهای لازم داده شده است، عنوان کرد: سم‎پاشی و جمع‎آوری نخاله‎ها با دقت در حال انجام است و باید به‎طور کامل انجام شود زیرا محل مناسبی برای تجمع بیماری عامل بیماری سالک است.

 

Post Author:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *