جملات نغز درباره سرنگونی «اف-16»؛ «برتری هوایی» اسرائیل ساقط شد

به گزارش س سی فان – مجله تفریحی و خبری و فرهنگی به نقل از گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، صبح شنبه، رسانه‌های اسرائیلی گزارش دادند که یک جنگنده اف-16 ارتش رژیم صهیونیستی در آسمان جولان سوریه هدف گرفته شد و در الجلیل (شمال فلسطین اشغالی) سقوط کرد.

یک مقام نظامی سوریه به خبرگزاری رسمی این کشور گفت که جنگنده اسرائیل و دیگر پرنده‌های مهاجم این رژیم هدف آتش پدافندی ارتش سوریه قرار گرفتند و با چندین موشک شلیک شده مقابله شده است.

ساقط شدن جنگنده اسرائیلی آنقدر برای تل‌آویو گران تمام شده که نه فقط کسانی مثل «آرون دیوید میلر» تحلیلگر برجسته آمریکایی و معاون بخش ابتکار جدید موسسه «وودرو ویلسون»، که گفت «حمله امروز نشان داد توان دفاعی سوریه رو به بهبود است. ساقط شدن اف-16، ضربه‌ای به پرستیژ اسرائیل بود» آن را مایه شکست دانسته‌اند، بلکه کاربران معمولی در توییتر نیز شکست پرستیژ قدرت هوایی اسرائیل را به باد تمسخر گرفته‌اند.

نمونه‌ای از واکنش‌های جدی و طنز کاربران توییتری که همراه با هشتگ #اسرائیل_سقطت (اسرائیل سقوط کرد) و #سماؤنا_مقبرة_طائراتکم (آسمان‌مان گورستان جنگنده‌هایتان است) منتشر شده را در زیر مرور می‌کنید:

فؤاد ابراهیم (معارض سعودی):  اگه با نظام سوریه مخالفی به خودت مربوطه اما اگه با جایگاه سوریه به عنوان کشوری که با اسرائیل به عنوان رژیمی متجاوز و غاصب مقابله می‌کنه (مخالفی)، این دیگه اول و آخرش، مسئله شرافته.

 

یحیی دبوق (خبرنگار لبنانی):   رویارویی تمام شد. نتیجه برای اسرائیل کاملا منفی است. پیامدهایش بر قواعد بازی اثر خواهد گذاشت و فقط در سطح تاکتیکی نخواهد ماند. هاله [برتری هوایی] اسرائیل سقوط کرد.

 

Cohiba (کاربر لبنانی):  یدیعوت آحارونوت نوشت: یک پهپاد زدیم، یک جنگنده زدند

 

Amer (کاربر لبنانی):  فوری؛ سرنگونی یک جنگنده اف-16 در جنگل‌های مارون الرأس و سرنگونی یک فروند دیگر در آسمان نبطیه و یکی دیگر در آسمان «دشت بقاع» و اسارت خلبان آن.  دارم پخش آزمایشی می‌رَم از جنگ آینده 🙂

 

صعفق السادس عشر (با 41 هزار دنبال‌کننده): کوتاه‌ترین جنگ در طول تاریخ؛ جنگ ساعت شش صبح آغاز و 10 صبح تمام شد. بفهمی یا نفهمی مشکل خودته.

 

caffeine (با 23 هزار دنبال‌کننده): یه آقایی تو کوچه ما داره داد می‌زنه «مس داریم، آلومنیوم داریم، تیکه‌های اف-16 داریم…».

 

Fadia Ajour کاربر لبنانی: ببیندش چطور می‌سوزد!   [این کاربر، جمله معروف سید حسن نصرالله در جنگ 33 روزه را وام گرفته که هنگام سوختن ناوچه «هانیت» کلاس «ساعر» بعد از اصابت موشک به آن، به شکل زنده از تلویزیون المنار پخش شد]

 

Sahar Salemeh کاربر لبنانی: اگر تا امروز احتمالی برای بروز جنگ وجود داشت، با ساقط شدن «پرستیژ اسرائیل» و «برتری هوایی» آن، به تعویق افتاد

 

حیدر علی (کاربر لبنانی): در زمان مناسب و مکان مناسب؛     [اشاره به پاسخ‌های قبلی دمشق هنگام حملات سابق اسرائیل که گفته بود، دمشق در زمان و مکان مناسب پاسخ خواهد داد]

 

fadi jouni کاربر لبنانی:   30 سال بود که جنگنده‌های اسرائیلی اینطور ساقط نشده بود. اتفاقی تاریخی و ذلت‌بار برای صهیونیست‌ها. اونها دنبال جمع‌کردن قضیه بودند تا بدتر نشه و این دلیلیه بر بحرانی بودن وضع داخلیشون و وضعشون مقابل مقاومت.. محور مقاومت این تصمیم راهبردی رو گرفت که پاسخ بده و ما مقابل صحنه جدیدی در منطقه و معادله تازه‌ای هستیم

 

Ali hashim کاربر لبنانی:  سوریه‌ی اسد جنگنده اسرائیلی را ساقط کرد، پس چرا صدای گریه‌وزاری از عربستان می‌آید؟

Daniel Rubenstein (نویسنده سابق آیپک):  اسرائیل درباره این چه [می‌تواند] بگوید؟    [با انتشار نقشه‌ای مقایسه‌ای از مسافت میان فلسطین اشغالی با سوریه و ایران]

 

hussein serhan (کاربر سوری): اقایون کجان اونوقتی که هواپیماهای اسرائیلی خاک سوریه رو بمباران می‌کردن و رئیس جمهور بشار اسد می‌گفت، حق ما در پاسخ محفوظ است، و آنها مسخره می‌کردند.. سرشون رو کردن زیر برف؟

 

Post Author:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *